Події

01.08.2020 р. Б –   у день празника Преподобної Матері Макрини одна Сестра-постулянтка з Провінції Пресвятої Тройці в Україні облеклася в монаший  одяг та прийняла нове ім я читати далі 

 

  Відповідаючи на Боже запрошення бути обручницями Христовими та жити Євангельськими радами, 28. 07. 2020 р.Б. сказали Господеві “Так” та склали свої Тимчасові Обіти  читати далі 

 

 З ласки Божої 26.07.2020р.Б. у Новіціяцькому домі в Брюховичах у присутності м. Даниїли Винник, свої Перші Обіти склали Господеві  читати 

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі

 

Вічні Обіти

   18.08.2019р. Б. – у переддень великого празника – Преображення Господа нашого Ісуса Христа в монастирі Святого Йосифа Обручника в м. Івано-Франківську 4 Сестер Чину Святого Василія Великого: с. Еміліяна Баландюк, с. Хризанта Бурмей, с. Олександра Пришляк та с. Никанора Моравська сказали Господеві своє вічне «Так» та склали перед Богом і перед людьми Професію Довічних Обітів, прагнучи у всьому наслідувати Христа чистого, послушного та убогого і бути знаком та пригадкою Його присутності у світі і світлом для світу.  

.

Зображення 1 з 14

 

Читати далі »

Особливим це свято було ще й тому, що Обряд Вічних Обітів здійснив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ  в монастирі Святого Йосифа Обручника в м. Івано-Франківську, куди завітав вперше. Також вперше на Україну завітала новообрана Архимандриня Сестер Чину Святого Василія Великого м. Марчела Рункан, ЧСВВ, яка приїхала із Сестрами з Румунської Провінції, щоб розділити радість торжества. Помолитися за Сестер та їх привітати з’їхалися Сестри з різних куточків України, де є монастирі Сестер Василіянок: із спільнот зі Львова та Брюховичів, з м. Яворова, з с. Корчин Сколівського р-ну Львівської обл., з с. Береги Пустомитівського р-ну Львівської обл.,  з смт. Войнилова Калуського р-ну Івано-Франківської обл, з с. Вишнівчика Теребовлянського р-ну Тернопільської обл, з м. Хуст та з м. Мукачево Закарпатської обл. Прибули на урочистість також Сестри, які здійснюють своє служіння за межами України: з Греції, з Італії та з Польщі. Привітати Сестер прийшли також численні рідні та друзі.

   Як зазначив Блаженніший Святослав, складення Вічних Обітів є надзвичайно важливою подією як для Сестер Чину Святого Василія Великого, так і для цілої Церкви; подія, яка сталася на небі, і подія, яка є здійснена у вічності. Адже складення Господеві Вічних Обітів кожною Богопосвяченою особою є свідченням перед Богом і перед людьми її бажання належати Христові цілковито: тілом і душею, на землі і у вічності. Через складення Вічних Обітів Богопосвячена особа «помираєдля світу», щоб жити для Господа, і все, що вона здійснює у своєму житті, є тільки для Нього, на Його славу і на користь тих, до кого Господь їх посилає через різного роду служіння. «Смерть» для світу є відображена в Обряді Вічних Обітів, коли Богопосвячені особи лягають хрестом на землю, їх накривають темним полотном, посипають живими квітами та співають частинку із Чину Похорону. Однак Вічні Обіти уособлюють і воскресіння. Адже опісля з Богопосвячених осіб знімають темне покривало і вони встають – воскресають для життя вічного, як і воскрес Христос. 

   Вічні Обіти є Небесним весіллям душі з Богом. Тому приречення наслідувати Христа і жити євангельськими радами, зберігаючи Чистоту, Убожество і Послух, Богопосвячена особа складає перед Богом, ставлячи руку на Євангеліє та підписуючи власною рукою обіцяне. 

   Для сили у духовній боротьбі Сестри Чину Святого Василія Великого під час складення Вічних Обітів отримують Конституції, нагрудний хрест, вервицю, обручку та запалену свічку. У Конституціях прописані правила монашого життя,  щоб на заклик Христа: “Коли хочеш ввійти в життя, зберігай Заповіді“, зберігали їх на життя вічне. Нагрудний хрест Сестри одягають на повсякчасну пам’ять про терпіння і приниження, оплювання, образи і рани, розп’яття і смерть Господа нашого Ісуса Христа, які Він добровільно перетепів за нас, щоб з усієї сили намагатися уподібнитися до Нього. Сестри також отримують Вервицю – меч духовний, яким є слово Боже в Ісусовій молитві, щоб завжди з іменем Господа Ісуса Христа мали в умі, в серці, в думках і словах: “Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішну.“ Особливою відзнакою складення Вічних Обітів поряд із хрестом на грудях є обручка, яка є знаком обручення з Господом. Ця обручка пригадує вірність Христові, який їх покликав, і Його вірність, та тісну злуку зі своїми співсестрами. Свічка має пригадувати, що чистим і чеснотливим життям та добрим прикладом Сестри мають стати світлом для світу, на збудування ближнім та на прославу Бога.

   Чин Вічних Обітів у Провінції Пресвятої Тройці в Україні Сестер Чину Святого Василія Великого відбувається тоді, коли у Сестер закінчується термін Тимчасових Обітів і вони мають бажання скласти Господеві Вічні Обіти. Переважно це відбувається 1 раз у році.

   Складення Вічних Обітів є дуже важливим кроком, до якого у спільноті Сестер Чину святого Василія Великого Сестри готуються упродовж 8 років із моменту вступу до монастиря, проходячи певні формаційні етапи: постулянтуру, новіціят, юніорат, щоб утвердити своє монаше покликання та зрости у ньому. 

   Метою постулянтури є дати нагоду особі, яка вступила до монашої спільноти, а також спільноті краще себе пізнати та зрозуміти. Цей час дає постулянтці змогу поступово перейти з її дотеперішнього способу життя до життя у монашій спільноті. Перед вступом до новіціяту постулянткці уділяють Чин Облечин, у якому вона приймає монаший одяг та нове монаше ім’я. 

   Метою новіціяту є поглиблення взаємовідносин з Ісусом Христом через молитву та формаційні курси відповідних духовних дисциплін та предметів. 

   Після закінчення новіціяту Сестри складають Тимчасові Обіти на відповідний термін. Метою Тимчасових Обітів є уможливити новий етап зросту у взаємовідносинах Сестри із Пресвятою Тройцею, в якому вона відчуває потребу ще глибше відповісти на Божий поклик, жертвуючи себе Тому, Хто перший полюбив її. Тимчасові Обіти є підготовчим етапом до складення Вічних Обітів. У цей час Сестри мають нагоду пізнати себе та утвердитися у рішенні йти за Господом до останнього віддиху та належати тільки Йому цілковито і навіки.

   Метою складення Вічних Обітів є увічнити взаємовідносини Сестри з Богом і провадити богопосвячене життя аж до смерті.

   Дякуємо Тобі, Господи, за безцінний дар життя і покликання до богопосвяченого стану. Дякуємо Тобі, Господи, що Ти і тепер кличеш іти за Тобою та сподобляєш ласки наслідувати Тебе чистого, убогого та послушного.

   Хай кожен наш день буде Тобі милою піснею любові, яку співатимуть

   Тобі наші серця. Будь прославлений у нас та через нас!

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.