Події

01.08.2020 р. Б –   у день празника Преподобної Матері Макрини одна Сестра-постулянтка з Провінції Пресвятої Тройці в Україні облеклася в монаший  одяг та прийняла нове ім я читати далі 

 

  Відповідаючи на Боже запрошення бути обручницями Христовими та жити Євангельськими радами, 28. 07. 2020 р.Б. сказали Господеві “Так” та склали свої Тимчасові Обіти  читати далі 

 

 З ласки Божої 26.07.2020р.Б. у Новіціяцькому домі в Брюховичах у присутності м. Даниїли Винник, свої Перші Обіти склали Господеві  читати 

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі

 

100-ній ювілей с. Ольги Ладжун, ЧСВВ

  10.06 – особливий день для цілої спільноти Сестер Чину Святого Василія Великого, бо цього дня з ласки Божої відзначила 100-ній ювілй від Дня народження с. Ольга (Марія) Ладжун – найстарша Сестра нашого Чину. Сестри з різних куточків нашої Провінції з’їхалися в м. Хуст, щоб молитвою подякувати Господеві за дар життя і покликання с. Ольги, а с. Ольгу привітати з її ювілеєм та подякувати їй за вірне та жертвенне служіння Господеві та Його людові на 84 році монашого покликання.

  с. Ольга (Марія), народилася 10 червня

Читати далі »

1919 р. у селянській родині в с. Руські Комарівці Ужгородського району Закарпатської області. Батько Марії загинув під час Першої Світової війни, тож мати залишилася сама виховувати двох маленьких доньок: Марію та Єлизавету. У 1924 році вона була змушена віддати п’ятирічну Марійку до сиротинця в м. Ужгороді, який провадили Сестри Чину Святого Василія Великого. Уже з дитинства Марія приглядалася до монашого способу життя.

  У 1936 році  Марія вступила на Новіціят до спільноти Сестер Чину Святого Василія Великого у м. Ужгороді. І цього ж року отримала Облечини та нове монаше ім’я Сестра Ольга. У 1938 р. склала Господеві Тимчасові Обіти і вступила на навчається в Учительську семінарію у м. Ужгороді, де отримала диплом вчителя початкових класів та стала вчителькою у м. Великому Бичкові.

  Настоятелі, бачачи здібність до навчання с. Ольги, у 1941 році призначили її на навчання до Угорщини, де Сестра вступила в Сигетський університет на біологічний факультет.

  Під звуки гармат 28 серпня 1944 року в Ужгородському монастирі сс. Василіянок с. Ольга склала Господеві свої Довічні Обіти.

  З 1945 р. після закриття монастиря в Ужгороді с. Ольга, як і багато Сестер-монахинь, були змушені шукати працю та житло, адже їх діяльність як монахинь у радянській державі була заборонена.

 З 1946 по 1949 рік с. Ольга працювала бухгалтером у різних установах. З 1950 року працювала вчителькою біології у  початковій школі в с. Середнє Ужгородського р-ну майже 20 років.

  Нелегко було жити монашим життям у період переслідування, адже вівся постійний нагляд з боку енкаведистів. Однак, з Божою поміччю с. Ольга залишилася вірною даній нею обітниці Богові бути Його обручницею і своєю молитвою огортала всіх, хто потребував Божої помочі та милосердя, що і далі ревно сповняє.

Дякуємо Тобі, Господи, за дар життя, покликання та ревне служіння с. Ольги Ладжун.

...

Зображення 1 з 4

Хай в усьому Тобі буде слава!

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.