Події

18.08.2019 р. Б – у переддень великого празника – Преображення Господа нашого Ісуса Христа в монастирі Святого Йосифа Обручника в м. Івано-Франківську 4 Сестер Чину Святого Василія Великого сказали Господеві своє вічне «Так» читати далі 

 

1 серпня, у день празника Преподобної Матері Макрини двоє наших Сестер-постулянток облеклись в монаший одяг та прийняли нові імена  читати далі 

 

20 червня  у стінах Папського Східного Інституту в Римі на факультеті східного канонічного права с. Магдалина Витвицька захистила свою докторську дисертацію читати 

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі

 

Спогади про м. Соломію Чичулу, ЧСВВ

     1 лютого 1911р м. Соломія – Софія Чичула, народилася в родині священика в с. Себечів (тепер територія Польщі). Батько о. Іван Чичула деякий час був парохом у с. Дністрик-Дубовий, Турківського повіту, Львівської області. Там і зростала мала Софійка. Навчалася у Яворові, в школі при монастирі сестер Василіянок.

Читати далі »

 15 листопада 1928р. — вступила до Чину

12 липня 1930р. — склала Перші монаші Обіти

3 вересня 1933р. — зложила Урочисту Професію Довічних Обітів.

   Новіціят проходила у Перемишлі — там була філія нашого монастиря, що у Яворові. Закінчила вчительський семінар, працювала вчителькою при Яворівському монастирі.

   Після розігнання монастиря в 1946р. разом із сестрами ще деякий час проживала в монастирському домі у с. Нижньо-Висоцькому Турківського району, де наші сестри мали школу. Коли й тут від сестер держава забрала школу і шкільний дім, вони зі стайні переобладнали собі хату і в ній проживали. Від 1954р. Перейшли ще з двома сестрами проживати до Дрогобича. де працювала в аптеці бухгалтером. 1963-2001рр. проживала в с. Зимна Вода, що біля Львова. Опісля м. Соломію з причини глибокої старості забрали на догляд до Провінційного дому, що є у Львові по вул. Кирила і Методія №17. Сестри дбайливо доглядали за старенькою, аж поки вона не померла.

   Обов’язки в Чині: від 1957р. була магістрою новіціяту. Спочатку у Дрогобичі, а від 1963р. у с. Зимна Вода і на прохання покійної Мати Протоігумені Йосифи Ісопенко, обняла Уряд Магістри Новіціяту в Провінції, який сповняла до 1990р. Одночасно була і настоятелькою. У домі по вул Садівницькій №23 в с. Зимна Вода, де проживала м.Соломія з сестрами, часто відбувалися реколекції для сестер, які провадили священики, а при неможливості часто сама Мати Соломія.

   Свій уряд Магістри і Настоятельки сповняла в часи підпілля і часто в їх домі бували представники КДБ. Від вступу до монастиря відзначалася твердістю в покликанні глибоким розумінням монашого життя. Мала велику набожність до Євхаристійного Ісуса, Пречистої Діви Марії і Божого Милосердя. Як в цілому житті, так особливо в глибокій старості проявляла велике старання про чистоту своєї совісті, перед смертю сповідалася майже щоденно.

    Одержала від Господа ласку легкої і спокійної смерті. За декілька хвилин перед смертю отримала Тайну Оливопомазання і розрішення з рук Впреп. о. Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ, який в ці хвилини служив Проскомидію перед Святою Літургією в монастирській каплиці. Похоронена поруч з іншими сестрами Чину Святого Василія Великого на кладовищі в с. Зимна Вода.

      Вічна їй пам’ять!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.