Події

 Роздуми на Хрестопоклінну Неділю читати далі   

 

 Подвижниця віри христової. Життя і подвиг м. Йосифи Ісопенко, ЧСВВ  читати далі   

 

 Відбулися реколекції для дівчат читати далі   

 

 Захист кандидатської кандидатської дисертації с. Дарії Турків, ЧСВВ читати далі   

 

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 

Спогади про м. Соломію Чичулу, ЧСВВ

     1 лютого 1911р м. Соломія – Софія Чичула, народилася в родині священика в с. Себечів (тепер територія Польщі). Батько о. Іван Чичула деякий час був парохом у с. Дністрик-Дубовий, Турківського повіту, Львівської області. Там і зростала мала Софійка. Навчалася у Яворові, в школі при монастирі сестер Василіянок.

Читати далі »

 15 листопада 1928р. — вступила до Чину

12 липня 1930р. — склала Перші монаші Обіти

3 вересня 1933р. — зложила Урочисту Професію Довічних Обітів.

   Новіціят проходила у Перемишлі — там була філія нашого монастиря, що у Яворові. Закінчила вчительський семінар, працювала вчителькою при Яворівському монастирі.

   Після розігнання монастиря в 1946р. разом із сестрами ще деякий час проживала в монастирському домі у с. Нижньо-Висоцькому Турківського району, де наші сестри мали школу. Коли й тут від сестер держава забрала школу і шкільний дім, вони зі стайні переобладнали собі хату і в ній проживали. Від 1954р. Перейшли ще з двома сестрами проживати до Дрогобича. де працювала в аптеці бухгалтером. 1963-2001рр. проживала в с. Зимна Вода, що біля Львова. Опісля м. Соломію з причини глибокої старості забрали на догляд до Провінційного дому, що є у Львові по вул. Кирила і Методія №17. Сестри дбайливо доглядали за старенькою, аж поки вона не померла.

   Обов’язки в Чині: від 1957р. була магістрою новіціяту. Спочатку у Дрогобичі, а від 1963р. у с. Зимна Вода і на прохання покійної Мати Протоігумені Йосифи Ісопенко, обняла Уряд Магістри Новіціяту в Провінції, який сповняла до 1990р. Одночасно була і настоятелькою. У домі по вул Садівницькій №23 в с. Зимна Вода, де проживала м.Соломія з сестрами, часто відбувалися реколекції для сестер, які провадили священики, а при неможливості часто сама Мати Соломія.

   Свій уряд Магістри і Настоятельки сповняла в часи підпілля і часто в їх домі бували представники КДБ. Від вступу до монастиря відзначалася твердістю в покликанні глибоким розумінням монашого життя. Мала велику набожність до Євхаристійного Ісуса, Пречистої Діви Марії і Божого Милосердя. Як в цілому житті, так особливо в глибокій старості проявляла велике старання про чистоту своєї совісті, перед смертю сповідалася майже щоденно.

    Одержала від Господа ласку легкої і спокійної смерті. За декілька хвилин перед смертю отримала Тайну Оливопомазання і розрішення з рук Впреп. о. Йоанікія Чверенчука, ЧСВВ, який в ці хвилини служив Проскомидію перед Святою Літургією в монастирській каплиці. Похоронена поруч з іншими сестрами Чину Святого Василія Великого на кладовищі в с. Зимна Вода.

      Вічна їй пам’ять!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі