Події

 Роздуми на Хрестопоклінну Неділю читати далі   

 

 Подвижниця віри христової. Життя і подвиг м. Йосифи Ісопенко, ЧСВВ  читати далі   

 

 Відбулися реколекції для дівчат читати далі   

 

 Захист кандидатської кандидатської дисертації с. Дарії Турків, ЧСВВ читати далі   

 

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 

Розважання над Євангелієм 10-ї неділі по Зісланні Святого Духа

Євангеліє від Матея 17, 14-23

 

    14. Коли ж прийшли до народу, тоді приступив до нього один чоловік і, припавши йому до ніг, 15. каже: “Господи, змилуйся над моїм сином, бо він причинний і тяжко нездужає: часто кидається в огонь, часто й у воду. 16. Я був привів його до твоїх учнів, та вони не могли його зцілити.” 17. “Роде невірний та розбещений”, – відповів Ісус, – “доки мені з вами бути? Приведіть мені його сюди!” 18. Ісус погрозив йому, і біс вийшов з хлопця; тож видужав юнак тієї ж миті. 19. Тоді підійшли учні до Ісуса насамоті й спитали: “Чому ми не могли його вигнати?” 20. Ісус сказав їм: “Через вашу малу віру; бо, істинно кажу вам: Коли матимете віру, як зерно гірчиці, то скажете оцій горі: Перенесися звідси туди – і вона перенесеться; і нічого не буде для вас неможливого. 21. А щодо цього роду бісів, то його виганяють лише молитвою і постом.” 22. Як вони зібралися в Галилеї, Ісус мовив до них: “Син Чоловічий має бути виданий у руки людям, 23. і вони його уб’ють, але третього дня він воскресне.” І вони тяжко зажурились.

 

 

Читати далі »

Царю Небесний…

 

 1.Читання Слова Божого

Прочитай з вірою цей святий текст, так, якби сам Господь промовляв зараз до твого серця.

   Читай кілька разів, повільно і вдумливо. Навіть, якщо цей уривок здається тобі дуже знайомим, таким, який прочитаний і прослуханий багато разів, не піддайся спокусі швидкого та невдумливого читання.

  Читай з допитливістю винахідника, щоб запитати себе: «Що каже Бог в цьому уривку Євангелія?» Спробуй переказати текст і ще раз дати об’єктивну відповідь на поставлене запитання.

 

 

 1. Роздумування
 • Придивися до цього простого чоловіка, який сьогодні дає тобі урок молитви. Роздумай над тим, що прості люди в Євангелії не вперше стають прикладом для інших. Не бійся бути простим перед Богом та перед іншими.
 • Розваж також над тим, що цей батько має велике горе, велику проблему. Пам’ятай, що великі чуда завжди починаються з великих проблем.
 • Пригадай собі власну найбільшу проблему, залежність, може, якусь хворобу. Можливо, маєш трудність із найближчою, найріднішою тобі людиною. Може, саме з цього приводу ти найбільше терпиш. Не закривайся у своєму болі. Дозволь, щоб цей біль змусив тебе бігти до Ісуса, потребувати його як єдиного Спасителя.
 • «…припавши йому до ніг…» (Мт 14, 14) – повтори з вірою в серці ці слова. Це перша форма молитви – впасти перед Богом. Бути людиною, слабкою, немічною, а його визнати своїм Богом!
 • Перебуваючи зараз у присутності Христа, скажи йому про свою проблему. Проси також милосердя для особи, дорогої тобі, яка цього найбільше потребує. А можливо, на теперішньому етапі твого життя ти є цією особою?.. Може, це тебе сьогодні кидає у якісь непевності, сумніви або ти перебуваєш у пошуках Спасіння? Святий Василій Великий наказував учневі Христа прямувати «царською дорогою», не звертаючи ані вправо, ані вліво. Якщо переживаєш у своєму житті падіння в якісь крайнощі, проси Христа про милість для тебе.
 • Поглянь ще раз на Ісуса, який своєю силою і владою виганяє демона з юнака. Чи маєш віру, що одним своїм Словом він сьогодні робить тебе вільним щодо твоєї найбільшої проблеми? Вдивляйся в обличчя Милосердя, яке виявилося в Ісусі Христі.
 • Прислухайся до розмови Ісуса з учнями. Він відкриває їм таємницю перемоги над злом. Це не будуть якісь техніки чи прийоми.

    «Коли матимете віру, як зерно гірчиці…» (Мт 17,20) та «…щодо цього роду бісів, то його виганяють лише молитвою і постом» (Мт 17,21) – ось таємниця перемоги Христового учня.

 • Сьогодні Ісус ніби змушує тебе поставити запитання: «А якими є моя молитва та піст? Чи вони взагалі існують у моєму житті? Чи моя молитва і піст часом не перетворилися на мертві ритуали, які виконую механічно, без свого серця?»
 • Роздумай, як сьогоднішнє Слово знаходить своє відображення в уривку з Євангелії від Йоана: «Без мене ж ви нічого чинити не можете» (Йо15, 3). Тепер зміни займенник мене на іменник молитва. Застановися над силою молитви і присутності Ісуса в ній у твоїй щоденності.
 • Після нового життя, яке Христос подарував тобі, чи зрозумієш, де криється сила твоїх перемог над злом?

 

Молитва

   На закінчення цього розважання подякуй Ісусові за виявлене милосердя щодо твоєї проблеми. Дякуй за всі уроки, які він як Учитель дає тобі на щодень.

   Дякуй Богові за його Світло і Правду, в яких він допомагає тобі перебувати.

   Проси сьогодні в нього сили й мудрості для тих батьків, які страждають разом зі своїми дітьми.

   Прославляй Христове милосердя словами 30 псалма:

   2. Вознесу тебе, о Господи, бо ти мене визволив і не дав ворогам моїм злорадіти надо мною. 3 Господи, Боже мій, я візвав до тебе і ти вилікував мене. 4 Господи, ти вивів із Шеолу мою душу і оживив мене з-поміж тих, що сходять в яму. 5 Співайте в псалмах Господеві, ви, його побожні, і дякуйте імені його святому!..

  12 На танок перетворив ти плач мій: розперезав моє веретище й оперезав мене веселощами, 13 щоб душа моя тобі псалми співала, – не мовчала. Господи, Боже мій, хвалитиму тебе повіки.

с.Єремія Стеблина, ЧСВВ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі