Події

18.08.2019 р. Б – у переддень великого празника – Преображення Господа нашого Ісуса Христа в монастирі Святого Йосифа Обручника в м. Івано-Франківську 4 Сестер Чину Святого Василія Великого сказали Господеві своє вічне «Так» читати далі 

 

1 серпня, у день празника Преподобної Матері Макрини двоє наших Сестер-постулянток облеклись в монаший одяг та прийняли нові імена  читати далі 

 

20 червня  у стінах Папського Східного Інституту в Римі на факультеті східного канонічного права с. Магдалина Витвицька захистила свою докторську дисертацію читати 

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі

 

Спогади про с.Маркію Сенюк, ЧСВВ

    Сестра Марія Маркія Сенюк народилася 20 липня 1926 р. у християнській родині в селі Щеп’ятині (Польща).

  Батько – Сенюк Яків і Мама – Сенюк Теодозія. Була другою дитиною в батьків. Старша сестра Анна і молодша від неї Ксеня (с. Констанція). Батьки жили і виховували нас по християнськи. Самі ходили до церкви і дітей брали зі собою. В селі були сестри Служебниці. Сестри вели садочок (захоронку). Сестри вчили катехизму і готовили дітей до Першої Сповіді і Св. Пичастя.

  В неділю всі ходили на Службу Божу. Після Служби Божої пообідали. Всі посідали знову за стіл – бабця, мама і ми, діти, а батько читав нам Біблію. Всі слухали. Тому діти (сестри) у школі на уроці катехизму на питання священика, який приходив кожного тижня до школи, сестри перші піднімали руки(зі слів сусідського хлопця).

 

Читати далі »

  Сестра Маркія в родині була доброю, любленою дитиною. В молодому і старшому віці приходилося тяжко працювати на полі, потім у колгоспі.

  Прийшли для Церкви і людей тяжкі часи. Наших Греко-католицьких священиків арештовували. Ми тяжко пережили втрату нашого священика о. О.Зарицького, який перед арештом просив наших парохіян: “Благаю вас, не зрадьте віри наших батьків”. Ми були свідомі і старалися дотримуватися того. Церкви заняли православні священики. Нам залишилося в неділю слухати Службу Божу по радіо з Ватикану, або іти до костела. Сестра Маркія тут була надзвичайно вірна. Сама трималася своєї віри та іншим радила і просила, щоб трималисябатьківської віри. За це, коли наша Церква вийшла з підпілля, сестра була нагороджена грамотою і медаллю. Отець Олексій Зарицький листувався з нами з тюрми і дуже тішився, що ми тримаємося Католицької віри. На щастя в нашому домі в Рясній часто правилася Служба Божа. Священики, які вийшли з тюрми, нас обслуговували. В хаті були Святі Тайни. На Службу Божу приходили молоді і старші люди. Познайомилися з сестрами монахинями, з отцями монахами. І так почалися вступлення до монастиря. Серед численних покликань сестра Маркія вступила до Чину Сестер Василіянок в 1962 р.

  Першою настоятелькою в сестри була мати Маврикія Хома. Жила в с. Зимна Вода. Сестра Маркія, як і всі сестри на цей час, жила в свойому домі, тільки на час реколекцій, чи просити покуту, чи в іншій потребі їздила до настоятельки.

  В нас у Рясній так само часто збиралися сестри на Службу Божу, на молитву.

  Сестра Маркія жила з мамою і сестрою Анною. В житті с. Маркія була спокійна, працьовита, любила молитву.

  Після смерті старшої сестри Анни я пішла жити до с. Маркії в Рясну.

  З часом вік і неміч сестри збільшувалися. Настоятелі запропонували перейти жити до монастиря в Брюховичі. І ми 17.08.2012 р. перейшли жити зі с. Маркією до новіціятського дому в Брюховичах. В монастирі була забезпечена матеріально і духовно. Кожного дня мала можливість бути на Службі Божій і приймати Святе Причастя. Здоров’я погіршувалося. Два дні перед смертю приняла Тайну Єлеопомазання. І так 11 серпня 2014 р. рано по Службі Божій, після Святого Причастя на 89 році життя  відійшла до вічності.

  Зі святими упокій, Христе. Вічна їй пам’ять.

  Зі спогадів с. Констанції Сенюк, ЧСВВ, рідної сестри с. Маркії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.