Події

 Роздуми на Хрестопоклінну Неділю читати далі   

 

 Подвижниця віри христової. Життя і подвиг м. Йосифи Ісопенко, ЧСВВ  читати далі   

 

 Відбулися реколекції для дівчат читати далі   

 

 Захист кандидатської кандидатської дисертації с. Дарії Турків, ЧСВВ читати далі   

 

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 

Монатир Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

    У будинку, в якому знаходиться монастир Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії,  Сестри Чину Святого Василія Великого почали проживати з осені 1911 року, коли “Народний дім” усунув монахинь із дому і церкви при вул. Зебликевича (тепер вул. Івана Франка), де Сестри проживали із 1881 року і провадили школу. Адже коли на запрошення керівництва “Народного дому” та митрополита Сильвестра Симбратовича Сестри із монастиря у Словіті прибули до Львова, щоб відкрити і провадити школу для дівчат, “ Народний дім” виділив посілість по вул. Зебликевича (тепер вул. Івана Франка) будинок, а Кир Сильвестр винаймав у “Народного дому” на різних умовах його частину для монастиря Сестер.

   У власність кураторії Митрополит Сильвестр купив два доми – партеровий (на сьогодні це одноповерховий будинок) та одноповерховий (в теперішньому розумінні це двохповерховий будинок) по вул. Длугуша, 17 (тепер Кирила і Методія, 17).  І коли в 1906 році громадськість Львова звернулася до Сестер Василінок, щоб вони відкрили гімназію для дівчат, вирішено, що гімназія та інститут – інтернат, де би проживали гімназистки, буде розміщений у тих двох домах по вул. Длугуша, 17. І завдяки Митрополитові Андрею Шептицькому, у тому ж таки 1906 році кураторія  передала ці два будинки у власність Сестрам.

   У 1898 році помер кардинал Сильвестр Симбратович і “Народний дім” відмовився здавати  в оренду будинок по вул. Зебликевича, де проживали Сестри на попередніх умовах. Ним було подано навіть у суд, але справу програв і змушений був укласти угоду із Сестрами на 6 років. Розуміючи, що “Народний дім” не залишить приміщення для монастиря по вул. Зебликевича,  Сестри почали думати про власний дім. Тому, коли з’явилася нагода купити доми по вул. Длугуша, 21 (Кирила і Методія, 21) та по вул. Св. Марка, 20 (Кобилянської. 20), митрополит Андрей Шептицький купив їх і передав у власність Сестер Василіянок.

   У 1911році “Народний дім” все – таки усунув монахинь із дому і церкви при вул. Зебликевича. Одна частина монахинь перейшла жити у вільні кімнати в будинках по вул. Длугуша, 21 та по вул. Св. Марка, 20, а інша частина Сестер примістилася у приватному помешканню о. Тита Войнаровського, який дозволив їм там жити.

   Після приходу більшовиків будинок по вул. Св. Марка, 20 був націоналізований. Лише в деяких квартирах залишилися проживати Сестри, які мешкали тут ще до націоналізації будинку. Однак в цьому домі і далі велося організоване монаше життя, здійснювався духовний провід над молодими покликаннями. Постійно, навіть у роки підпілля тут відбувались реколекції, проходив Чин Облечин, Сестри складали Обіти. По суботах і неділях сходились Сестри, де мали духовні науки як від ігумень, так і від священиків.

   В 1996 році у квартирі, яка залишилася власністю Сестер після важкого часу правління радянської влади та підпілля УГКЦ, засновано монастир Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії. Апостлят Сестер здійснюється в храмі Святого Апостола Андрія оо.Василіян, де Сестри служать у захристії.

Адреса монастиря:

вул.Кобилянської, 20/2,

м. Львів, 79005

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі