Події

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 Храмовий празник у монастирі Введення в храм Пресвятої Богородиці у Житомирі читати далі   

 

 02.12.2020 р. Б. упокоїлася в Господі с.Олександра Пущинська, ЧСВВ  читати далі  

 

 Відійшла по вічну нагороду до Господа с.Модеста Марія Сеник, ЧСВВ  читати далі  

 

 Провінційна Капітула. Вибір Протоігумені та її ради  читати далі 

 

Монастир св.Василія Великого і св.Макрини

    Провінційний дім Провінції Пресвятої Тройці в Україні названий на честь св. Василія Великого, правила якого лягли в основу монаших правил сестер василіянок, та св. Макрини, яка є покровителькою жіночої вітки Чину св. Василія Великого.

    Історія монастиря Святого Василія і Святої Макрини по вул. Кирила і Методія, 17 (колишня вул. Длугоша) сягає ще 1906 року, коли за сприянням та завдяки допомозі Митрополита Андрея Шептицького кураторія передала у власність Сестрам цей будинок,  у якому Сестри мали  проживати і провадити гімназію та інститут для дівчат.

    До 1939 р. при цьому монастирі сестри провадили  народну школу, інтернат для дівчат, фахову школу та гімназію. З початком Другої світової війни та з приходом більшовиків заклади Сестер зазнали реорганізації. У 1944 році у будинку монастиря було відкрито технікум пролітпросвітпрацівників, який пізніше отримав назву культосвітнє училище, а гімназію було реорганізовано у середню школу № 4 (тепер Кирила і Мефодія, 17а). Після ліквідації УГКЦ та закриття монастирів тільки кілька сестер залишилося проживати на подвір’ї монастиря у малій хатині, яка колись була господарським приміщенням.

   У 1993 р. сестри Василіянки повернули свій давній монастирський будинок на вул. Кирила і Мефодія, 17, який став головним домом Провінції. Тут також проходять формацію сестри – кандидатки. Часто відбуваються облечини та складення тимчасових і довічних обітів. Щороку, почавши від Ювілейного 2000 року, у другий день Зелених Свят, на свято Пресвятої Тройці, відбувається Свято Провінції, на яке прибувають сестри, а також численні гості.

    Сестри, які проживають у Провінційному домі, здійснюють такі служіння: праця при церквах, в медичних установах,  пошиття риз, ручні роботи (іконопис, плетіння чоток, виготовлення свічок, листівок, писанок), духовний провід, реколекції, катехизація, проводять семінари та лекції в Українському Католицькому Університеті, працюють у кризовому центрі “Діти вулиці” при “Карітасі”.

  Сестри василіянки відкриті до потреб Церкви сьогодення, зосереджуючись головним чином на прославі Господа через молитву, яка є основою монашого життя.

 

Адреса монастиря:

вул. Кирила і Методія, 17,

79005, Львів

ел. пошта: ss.osbm@gmail.com

 

 

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі