Події

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 Храмовий празник у монастирі Введення в храм Пресвятої Богородиці у Житомирі читати далі   

 

 02.12.2020 р. Б. упокоїлася в Господі с.Олександра Пущинська, ЧСВВ  читати далі  

 

 Відійшла по вічну нагороду до Господа с.Модеста Марія Сеник, ЧСВВ  читати далі  

 

 Провінційна Капітула. Вибір Протоігумені та її ради  читати далі 

 

Монастир Пресвятої Родини

   Монастир Пресвятої Родини Сестер Чину Святого Василія Великого м. Хусті відкритий у 30-роках ХХ століття, як дочірній дім Ужгородського монастиря. Будинок був придбаний за кошти о.Августина Волошина і подарований Сестрам. До 1945 року Сестри навчали у школах та при монастирі провадили сиротинець. Після утвердження на Закарпатті радянської влади Сестер було звільнено з учительської праці і вони змушені були повернутися до Ужгородського монастиря.

  У приміщенні Хустського монастиря були відкриті міська бібліотека та державний дім освіти, де діяли різні гуртки: в’язання, вишивання, вчили танцювати, готувати їжу та ін. Також тут проводилися піонерські табори.

   У 1994 р Міська Рада м. Хуст винесла рішення про повернення у власність громаді Хустської Греко-Католицької Церкви приміщення будинків, які належали монастиреві.  У 1995 парафіяльний уряд Греко-католицької громади м. Хуст передав будинок у власність Сестер Чину Святого Василія Великого.

  Служіння Сестер  в м. Хусті є різноманітним. Особливістю цього монастиря є те, що багато людей приходить до Сестер, просячи про молитву та пораду. Тому служіння молитвою є найголовнішим апостолятом. Також Сестри випікають просфори на Божественну Літургію, катехизують при парафіях м. Хуста, в Боронявському монастирі оо. Василіян та в школах. І є завжди відкриті на потреби Божого люду.

Адреса монастиря:

Монастир Пресвятої Родини,

вул. Б. Хмельницького, 10,

м. Хуст,

Закарпатська обл, 90400

 

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі