Події

 Роздуми на Хрестопоклінну Неділю читати далі   

 

 Подвижниця віри христової. Життя і подвиг м. Йосифи Ісопенко, ЧСВВ  читати далі   

 

 Відбулися реколекції для дівчат читати далі   

 

 Захист кандидатської кандидатської дисертації с. Дарії Турків, ЧСВВ читати далі   

 

 Вічні Обіти с. Юліани Дзюбатої читати далі   

 

 

Діяльність

   Діяльність Сестер Чину Святого Василія Великого Провінції Пресвятої Тройці в Україні найперше зосереджена на прославленні Бога щоденною молитвою повного Церковного Правила та зануренні в глибину аскетичних творів св. Василія Великого й наслідування ангельського життя Матері Макрини ― наших святих засновників. Кожна праця, яку виконують Сестри, стає молитвою, звершеною перед обличчям Божим. Нашим постійним обов’язком є пам’ятати, що ”Міра любові ― це безконечність .” (Іван Золотоустий)

     Катехизація
   Сестри проводять катехизацію дітей, молоді та дорослих людей в школах та при парафіях.

   Пастирство молоді

   Духовний провід дівчат-скаутів. Сестри співпрацюють з молодіжними організаціями та задіяні у праці духовного проводу дівчат приналежних до скаутів

   Праця в медичних закладах

  Сестри працюють в медичних закладах. Крім лікувальних послуг Сестри дбають про духовні потреби хворих та колег – медичних працівників, щоб і тіло і душа могли бути здорові.

  Праця в захристії при церквах

  Праця в захристії включає дбання про красу Божого храму, приймання пожертв на богослужби, духовні поради людям, які горнуться до Сестер зі своїми болями і клопотами та просять про молитву за них. Сестри обслуговують церкви у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Тернополі, в Мукачево, в Зарваниці, в Запоріжжі, в Перечині, в Хусті.

 Праця в  ”Постуляційному Центрі беатіфікації та канонізації святих Української Греко-Католицької Церкви”, де Сестри задіяні в праці, пов’язаній з приготуванням матеріалів, збиранням документації та свідоцтв про Українську Греко-Католицьку Церкву та тих вірних і богопосвячених осіб, які жертвувалися для Бога та відійшли у вічність в опінії святості.

   Крипта св. Юра – Сестри проводять екскурсії в крипті храму св. Юра та ознайомлюють відвідувачів з життям і працею слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького і Блаженішого Йосифа Кардинала Сліпого

   Освіта

   Викладацька діяльність

   Шкільництво – Сестри провадять середню школу св. Василія Великого в Івано-Франківську.

  Сестри провадять дитячі садочки в м. Перечин Закарпатської обл. та в м. Яворові Львівської обл.

  Сестри викладають в УКУ, а також християнську етику в школах.

  Церковне мистецтво

         Іконопис

   Сестри навчаються іконопису, щоб служити церкві і вірним писанням ікон, оздобленням церков, і як учителі іконопису та молитви перед іконою.

  Ризниця

  При монастирях існують ризниці, де Сестри шиють ризи, обруси та інші церковні  речі.

  Народне мистецтво

Сестри вишивають, гаптують, пишуть писанки, виготовляють  свічки, листівки та ін.

 Господарська діяльність

Сестри вирощують трави та виготовляють з них чаї, займаються пасічництвом, вирощують овочі та фрукти.

  Наукова і літературна діяльність

 Щоб краще служити Церкві, Чинові та вірним, Сестри здобувають богословську, педагогічну та музичну освіту, навчаються психології, церковного прав та інших дисциплін.

     Міжнародне служіння

     З української Провінції Сестри Василіянки сягають своїм місійним служінням Німеччини (Крефельт), Греції (Атени), Італії (Рим, при базиліці Святої Софії) та Сполучених Штатів Америки (Факс-Чейс Менор) та Польщі (Горлиці).

   Злучені в єдиній вірі спільною метою ― прослави нашого Господа ― ми служимо Йому терплячому, приймаємо Його подорожуючого, віримо в Нього воскреслого, очікуємо Його прославленого.

Цитата св.В.Великого

З природи люди бажають речей гарних і добрих.

А нема речі гарнішої милішої над добро.

А Бог є добрий, і коли хто бажає добра, той бажає Бога.

Покликання – це дар

Витримати у Василіянському Чині аж до смерти!

 

  Цього року минає 95 років життя та 50 років монашого служіння с. Олександри Анелі-Христини Пущинської, ЧСВВ. Нелегкий, сповнений радості та смутку шлях випав на долю цієї сестри Василіянки… далі